Ještě včera se očekávalo, že HMD Global na své dnešní akci v Indii uvede telefon Nokia 7.1 Plus. Ovšem místo toho se představení dočkala Nokia 3.1 Plus. A protože Nokia 7.1 Plus je obchodní název Nokia X7 pro globální trh, kde jsme se tohoto telefonu zatím nedočkali, podíváme se aspoň jak přístroj obstál v Geekbench.

Co se tedy v Geekbench potvrdilo? Rozhodně typ procesoru, kterým je Snapdragon 710. Ten doplňuje 6 GB RAM a operační systém Android 8.1 Oreo.

Když se podíváme na výsledky, zjistíme, že jsou velmi podobné těm, kterých dosáhly telefony se stejným čipsetem, například Xiaomi Mi 8 SE. V single-core testu nasbírala Nokia X7 1827 bodů a ve více jádrovém testu pak 5937 bodů.

A abychom ještě v rychlosti zrekapitulovali další výbavu chystaného telefonu, nesmíme zapomenout na 6,1 palcový displej s FullHD+ rozlišením, zadní duální fotoaparát s optikou Carl Zeiss, baterii s kapacitou 3400 mAh nebo snímač otisků na zadním panelu. Nu a vzhledem k tomu, že HMD údajně chystá další akci na 16. října/októbra, tak bychom se snad už mohli tohoto telefonu dočkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.