Na Google akci nebyly představeny jen dva telefony letošní řady Pixel, ale také nový tablet Pixel Slate a rovnou řekněme, že jde o první hybridní Google tablet s Chrome OS, odnímatelnou klávesnicí a stylusem.

Pixel Slate bude zjevně silným konkurentem tabletu Microsoft Surface, který je také vybaven klávesnicí a perem. Je to prostě dobrá volba pro ty, kteří si nechtějí pořizovat poměrně těžší notebook a přesto chtějí snadno přenosný stroj pro práci i zábavu.

Google tablet má displej s úhlopříčkou 12,3 palce, rozlišením 3000×2000 pixelů a poměrem stran 3:2, což je na tablet velmi slušné. Podle výrobce by také mělo jít o jednu z nejlepších obrazovek ve své třídě.

Na čelním panelu Pixel Slate jsou uloženy dva stereo reproduktory, snímač otisků je uložen na na boční hraně. Přední strana přístroje je také místem pro přední 8 MPix kameru se clonou f/1.9 a vzadu najdeme další 8 MPix snímač, tentokrát se světelností f/1.8.

Tablet bude vydán v několika verzích s různými procesory a různými kombinacemi pamětí, takže si vybere určitě každý. O tom jaká je kapacita baterie se na předváděčce nemluvilo, ale měla by údajně vydržet až 12 hodin na jedno nabití. Samozřejmě nechybí podpora Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, G Suite, Google asistenta a i zde najdeme bezpečnostní čip Titan.

Díky příslušenství v podobě klávesnice proměníte snadno a jednoduše tablet v notebook. Klávesnice také slouží jako stojan a ochranný kryt a k tabletu ji lze připojit pomocí magnetických pinů. Má kruhové klávesy, touchpad a je také podsvícená. Dalším příslušenstvím je i stylus, který však, stejně jako klávesnici, je potřeba k tabletu dokoupit.

A jaké jsou tedy ceny? Samotný tablet bude cenově začínat na zhruba 600 dolarech, za klávesnici připlatíte 199 dolarů a stylus bude nabízen za 99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.