Čínský gigant OPPO je v poslední době velmi aktivní a doufejme už brzy bude mnohem zajímavější i pro našince, tedy pokud konečně dotáhnou plánovanou obchodní expanzi do Evropy. Do té doby se budeme muset spokojit s modely OnePlus, které jsou velmi často v mnoha ohledech identické s odpovídajícími modely sesterského OPPO. Jako například chystaný OnePlus 6T bude mít mnoho společného s OPPO R17. Na světě už je ale i první render OPPO R19 a půjde opět o malou revoluci.

Moderní hon za co největší užitnou plochou displeje a předního panelu nejdříve vyprodukoval ohavné vykousnutí displejů ve velké verzi, pak se vyvinul v mnohem přívětivější kapkovitý výřez, ale samozřejmě evoluce stále pokračuje. OPPO R19 má na obrázku totiž integrovanou čočku přední selfie kamerky přímo v displeji, což je řešení, kterého se výrobci kvůli složitosti a problémům výroby prozatím báli jako čert kříže. Ale to se říkalo o čtečce otisků prstů v displeji také… A ano, OPPO R19 ji má také.

Otázkou samozřejmě zůstává pravdivost tohoto obrázku, ale IceUniverse (odkud pochází) mají poměrně vysokou kredibilitu a úspěšnost odhalení novinek. Chystané OPPO R19 by mělo také dostat do vínku velmi slušivé barevné provedení se skleněnými zády, takže se člověku snad chce i věřit v možnost bezdrátového nabíjení. Vzhledem k provázanosti značek se také dá předpokládat, že se podobným vzhledem bude chlubit i budoucí OnePlus 7.

Ohledně OPPO R19 samozřejmě zatím neexistují žádné extra hmatatelné informace, takže si můžeme jen zaspekulovat, že se trojka v letopočtu vztahuje k březnovému datu vydání. A analytici od telefonu očekávají AMOLED displej zhruba kolem 6,4-palců úhlopříčky, Gorilla Glass 6, procesor Snapdragon 710 a 8 GB RAM. Tak co na něj říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.