Tak a je to tady, parametry a ceny telefonu Oppo K1 jsou oficiálně na stránkách jednoho čínského e-shopu a dokonce už běží i předběžné objednávky. Distribuce telefonu by měla začít 19. října/októbra. Zatím to ale vypadá, že Oppo K1 bude dostupný jen na čínském trhu, ale není vyloučeno, že se později podívá i na trhy mezinárodní.

Co tedy nový Oppo K1 nabídne? Jak už bylo zřejmé z reálné fotky, kterou jsme viděli včera, má telefon kapkovitý výřez nad displejem. Ten má úhlopříčku 6,4 palce a FullHD+ rozlišení. V obrazovce je také integrován snímač otisků prstů.

Na postu procesoru trůní Snapdragon 660 a doplňují jej 4/6 GB RAM a 64 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 3500 mAh a operačním systémem je Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.2.

Foto výbava obnáší zadní duální fotoaparát složený z 16 MPix a 2 MPix snímačů a přední kamera je 25 MPix. Oba fotoaparáty mají podporu AI funkcí.

V závěru se tedy ještě podívejme na ceny, které vypadají docela sympaticky. Verze se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti bude stát 1599 jüanů, což je zhruba 231 dolarů a verze s 6 GB RAM přijde na 1799 jüanů, a to je asi 260 dolarů. Vybrat si bude možno ze dvou barevných variant Van Gogh Blue a Red Mocha.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.