Máme to tedy za sebou a oba letošní modely Google telefonů jsou oficiálně venku. Překvapily Pixel 3 a Pixel 3 XL něčím? Velmi jednoduše se dá říci, že ne. Mluvilo se o nich tak dlouho a uniklých fotek a informací bylo tolik, že prezentace byla v podstatě jen formalitou.

Oba telefony jsou stejné a liší se jen v několika detailech, které si teď postupně probereme. A začneme designem. Ten je rozdílný především u čelního panelu, kdy menší z modelů má OLED displej s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 2280×1080 pixelů a Pixel 3 XL dostal na obrazovce 6,3 palce s rozlišením 2960×1440 pixelů.

Důležitým rozlišovacím prvkem je také horní výřez, který je u většího Pixelu poměrně masivní a lehce bije do očí. Pixel 3 sice výřez nemá, ale horní rámeček taky není žádný hubeňour a jeho šířka je stejná jako šířka brady. V obou případech širší bradu může omluvit reproduktor, který je zde uložen.

U obou telefonů bylo při konstrukci použito především sklo Gorilla Glass 5, které pokrývá zadní i přední. Sklo na zádech je v horní pětině lesklé, zbytek panelu je matný. Zadní panel je také místem pro mono hlavní fotoaparát a snímač otisků prstů.

Další rozdíl mezi modely je kapacita baterie, která u Pixel 3 dosáhla na 2915 mAh a u Pixel 3 XL na 3430 mAh. Baterii můžete díky skleněným zádům nabíjet buď bezdrátově, nebo použít nabíječku s podporou rychlého 18W nabíjení.

Tímto se dostáváme k výbavě, kterou mají oba telefony shodnou. Je to především procesor Snapdragon 845, který doplňuje 4 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB interní paměti. Zajímavou inovací je speciální bezpečnostní čip Titan M, který má na starosti zabezpečení a integritu dat. A samozřejmě oba modely běží na Android Pie. Google také letos zvýšil odolnost vůči vodě a prachu a oba Pixely dostaly certifikaci IP68.

Poslední věcí, na kterou jsme se ještě podrobněji nepodívali, je foto výbava. Jak Pixel 3, tak i Pixel 3 XL mají zadní mono fotoaparát se 12,2 MPix snímačem a světelností f/1.8. Fotoaparát je vybaven funkcemi HDR, Top Shot, Photobooth, Super Res Zoom a nebo Google Lens. Všechny tyto funkce souvisí s podporou umělé inteligence a Google si dal opravdu záležet, aby vše bylo dobře odladěno.

Přední kamera je duální a tvoří ji dva 8 MPix snímače, přičemž jeden objektiv je klasický a druhý širokoúhlý. Primární snímač má clonu f/1.8, AF a PDAF. Sekundární snímač má světelnost f/2.2.

Výpisem parametrů jsme se prokousali k tomu, co je také podstatné, a to je cena. Je jasné, že se bude u jednotlivých modelů lišit. Přistroje lze již dnes předobjednat a samotné prodeje by měly v USA začít 19. října/októbra a v Evropě pak 2. listopadu/novembra. Pixel 3 se bude prodávat za 799, případně za 899 dolarů a Pixel 3 XL za 899 nebo 999 dolarů podle paměťové verze. Vybírat můžete ze tří barevných variant, a to bílé, černé a růžové.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.