Společnost Huawei dnes pořádá konferenci Huawei Connect 2018 a jako žhavou novinku ohlásila dva nové AI čipy řady Ascend. Hlavním cílem společnosti je konkurovat těmito procesory americkým společnostem Qualcomm a Nvidia, a to především v oblasti podpory AI.

Huawei věří, že umělá inteligence a schopnost přístrojů „učit se“ bude v nedaleké budoucnosti hlavním směrem, kterým se budou všichni výrobci ubírat. Proto hodlá i nadále vynakládat nemalé investice do výzkumu a vývoje tohoto segmentu.

Ohlášeny byly dva procesory Ascend 910 a Ascend 310. První z nich by měl být využíván především v datových centrech a druhý je určen pro zařízení jako jsou smatrphony, chytré nositelnosti a IoT zařízení.

Obecně lze říci, že tímto krokem dává Huawei najevo, že se opravdu chce prosadit na globálním trhu a jejich ambicí je být světovou jedničkou v oblasti AI a přeskočit tak ty nejlepší americké společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.