Kromě akce, kde bude 10. října/októbra představen nový telefon Oppo K1 chystá společnost ještě jednu merendu, a to na 11. října/októbra. Na ní chtějí představit technologii Oppo Hyper Boost.

Alespoň to tak vypadá podle pozvánky, která je opatřena sloganem „Vstříc éře komplexního zrychlení“. Ano, rychlost je to, oč tu běží! A protože se zrychluje u Huaweiů, musí se zrychlovat i u konkurence.

Oppo zatím neprozradilo co bude nová technologie Hyper Boost obnášet, ale je velmi pravděpodobné, že půjde o něco podobného jako je GPU Turbo technologie společnosti Huawei.

Není ani zřejmé, zda půjde o softwarové zrychlení GPU a nebo CPU. Dokonce ani známí tipaři netuší, protože GPU Turbo se úzce pojí s procesory Kirin, kdežto Oppo používá procesory Qualcomm nebo Mediatek, takže by na nové technologii, alespoň rámcově, měli spolupracovat s výrobci zmiňovaných čipsetů.

Některé zdroje také uvádějí, že nová technologie Oppo Hyper Boost by mohla souviset i s vydáním Oppo K1, který by tak mohl být herním telefonem. Ale to jsou opravdu jen spekulace, které je nutno brát s rezervou.