Pozornost fanoušků dvojdomku Huawei + Honor je momentálně hlavně upřena 16. říjen, kdy budou konečně oficiálně představeny nekompromisní vlajkové modely Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Ale ještě předtím se dočkáme hned za dva dny 11. října uvedení levného kousku Honor, které jsou u nás obecně velmi oblíbené. Konkrétně se bude jednat o Honor 8C a my už máme v ruce hlavní specifikace tohoto telefonu.

Honor 8C bude mířit do nižší střední třídy a bude jedním z prvních modelů vybavených procesorem Snapdragon 632, který pokračuje v tradici úspěšných předchůdců 625, 626 a 636. Takže opět můžeme čekat poměrně decentní výkon zkombinovaný s vysokou energetickou úsporností. Telefon by měl být k mání hned ve dvou variantách, základní dostane do vínku 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, vylepšená verze pak zachová kapacitu RAM a navýší úložiště na 64 GB.

Displej bude 6,25-palcový s poměrem stran 19:9, rozlišením 2340 x 1080 pixelů a samozřejmě nezbytným vykousnutím. Zadní kombo fotoaparátů bude mít 13 Mpix + 2 Mpix senzory a přední selfie kamerka bude 8 Mpix. Telefon už se sice dostal do rezervační fáze na čínských obchodech, ale stále bohužel bez přesně stanovené ceny. Jak ale známo Honor, tak půjde opět o něco velice dostupného s cenou, která bude i v našich poměrem velmi konkurenceschopná. Tak se těšme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.