Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou na telefon Nubia se sekundárním displejem, o kterém jsme se už párkrát zmínili. Předpokládalo se, že se bude prodávat s označením Nubia Z18s, protože certifikací Tenaa prošel tento přístroj s kódovým označením NX616J. To bylo velmi podobné tomu, které měl model Nubia Z18. Teď to ale vypadá, že nový telefon se bude jmenovat Nubia X.

Nubia totiž vydala pozvánku na 31. října/októbra, kde je k vidění obrys telefonu a veliké písmeno X. Zároveň poukazuje i na šesté výročí značky, takže všichni začínají věřit tomu, že prezentační akce bude patřičně velkolepá a bude představena právě Nubia se sekundárním displejem, která bude mít písmeno X v názvu.

Co se parametrů týče, tak z nich upoutávkový letáček neodhaluje vůbec nic, takže si budeme muset vystačit s tím, co bylo v Tenaa výpisu. Primární displej bude mít úhlopříčku 6,26 palce a rozlišení 2280×1080 pixelů. Na zadním panelu najdeme sekundární 5,1 palcovou obrazovku s rozlišením 1520×720 pixelů.

Procesorem bude pravděpodobně Snapdragon 845 s 6/8 GB RAM a 64/128 GB interní paměti. Nubia X bude mít pouze jednu duální kameru, a to nad sekundárním displejem, budou ji tvořit snímače 24 MPix a 16 MPix. Přesnější parametry se dost možná dozvíme ještě před prezentací telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.