Menší čínské značky se většinou snaží držet  při zdi a rozhodně se nedají považovat za nějaké nositele pokroku. Většinou jim stačí následovat zavedené pořádky a kopírovat populární a lukrativní trendy. Ale neplatí to ve všech příkladech, čehož je důkazem chystaný HOMTOM P1, který je opravdu vším jenom je obyčejným telefonem bez špetky inovace.

HOMTOM P1 bude totiž podle odhalených informací napěchován technologiemi od OSRAM a Texas Instruments, což znamená integrovaný DLP pico projektor s nativním HD rozlišením 1280 x 720 pixelů a schopný nabídnout až 150 lumenů jasu. To jsou velice solidní čísla na pico projektor, zejména pokud vezmeme v úvahu, že se jedná opravdu o titěrné zařízení nacpané do telefonu, který máte vždy při sobě v kapse. Šikovné.

This slideshow requires JavaScript.

Co se týče konkrétních specifikací a hardwarového vybavení, tak toho o HOMTOM P1 mnoho odhaleno nebylo a máme tak jen střípky. Zatím víme, že telefon bude mít velkou 5500 mAh kapacitu baterie, která by měla zvládnout až 360 minut projekce a speciální systém vodního chlazení, aby vám telefon nevybuchl. Z obrázku to také vypadá na čtečku otisků prstů na boku telefonu, ale to je opravdu jen dohad. HOMTOM P1 vypadá velice zajímavě a jsme poměrně zvědavi jak se jeho sága bude odvíjet dále.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.