Minulý týden představila HMD Global přístroj Nokia 7.1 a jeho parametry nijak zvlášť nepřekvapily. Ale není všem dnům konec, protože společnost plánuje další představovačku na 11. října/októbra, kde by mohl být uveden další telefon Nokia a jak avizuje video teaser bude to Nokia s mega displejem.
Už nyní se mnozí domnívají, že půjde o Nokia 7.1 Plus, kdy ono kouzelné slůvko Plus by mohlo naznačovat právě velký displej. Ve videu se krátce mihne pouze zadní panel telefonu a filmové plátno, takže je to celé tak trochu hádanka.
Nokia 7.1 Plus by tak mohla navázat na Nokia 7 Plus, který je největším telefonem společnosti. Podle některých dohadů by mohl mít displej chystaného telefonu úhlopříčku 6,18 palce nebo i větší.
Některé zdroje uvádějí, že na postu procesoru najdeme Snapdragon 710 se 4/6 GB RAM a 64/128 GB interní paměti. Zadní fotoaparát bude jak jinak než duální a dočkat bychom se mohli i baterie s větší kapacitou. Ale to vše se dozvíme s jistotou už za pár dnů.