Už příští týden se dočkáme nové vlajkové lodi Huawei a obě její verze budou vybaveny zbrusu novým super výkonným procesorem Kirin 980, který by měl posunout hranice výkonu opět o něco dál. Tento procesor bude vyráběn 7 nm výrobním procesem a papírově by tak měl zamést s hlavní současnou konkurencí v podobě Snapdragonu 845. Dnes se dostaly ven údajné první výsledky Huawei Mate 20 Pro v Antutu (tedy pod kódovým označením LYA-L29) a rozhodně nevypadají špatně.

Podle těchto výsledků  verze Huawei Mate 20 Pro se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti přesáhla 313.000 bodů, což překonává nejvyšší výsledky Snapdragonu 845 (maximálně kolem 280.000 bodů) a zejména znamená obrovský skok oproti minulé generaci Kirinu 970 se zhruba 210.000 body. Navíc se určitě nejedná ještě o finální odladěnou a nejvýkonnější verzi telefonu, takže by skóre ještě mělo lehce narůst.

A tento nárůst by pro Huawei měl být potřebný, protože ačkoliv se s největší pravděpodobností bude jednat o nejvýkonnější telefon s Androidem, tak se zástupci firmy chvástali i překonáním moderního Apple A12 Bionic v nových iPhonech. Ten dosahuje zhruba 344.000 bodů a extrémní výkon potvrzují i první výsledky z Geekbench. Osobně jsem velmi zvědav jak si Kirin 980 v testech povede, i když na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že jde opravdu jen o syntetické testy, často navíc lehce „očůrané“ přímo výrobci. Uvidíme.