I když je se značkou Xiaomi neodmyslitelně spojena nadstavba MIUI, tak mezi nejoblíbenější kusy patří modely spadající pod program Android One, tedy nabízené s čistým Androidem. Xiaomi Mi A1 bylo obřím úspěchem a prodávalo se jako houska na krámě, takže je jen logické, že firma má velká očekávání i od prodejních čísel nového Xiaomi Mi A2. První odezvy a prodeje jsou opět skvělé, ale samozřejmě se najdou i problémy.

V posledních dnech se totiž vyrojily stížnosti uživatelů Mi A2 na extrémní vybíjení baterie i při nečinnosti telefonu ( battery drain) a podle všeho se rozhodně jedná o chybku v Matrixu, protože všechna jádra běžící na plný výkon určitě nejsou plánovaná . Přesná příčina zatím není známá, i když většina odhadů a spekulací ukazuje na spojitost se čtečkou otisků prstů a nějakým softwarovým problémem. Pro mnohé se však situace nezlepšila ani po vymazání všech uložených otisků prstů, takže stále tápou ve tmě.

Xiaomi se zatím k problému oficiálně nevyjádřili a ani ho nevzali na vědomí, protože se podle všeho zdaleka netýká všech uživatelů Mi A2. Takže si na nějakou oficiální opravu nešťastníci budou muset počkat, případně doufat v detektivní schopnosti ostatních expertů. Ze zoufalství se mnozí uchylují k radikálním údajným řešením tohoto problému jako je restart telefonu každou hodinu či dvě, ale i tak pro mnohé přetrvává. Tak snad se Xiaomi brzy rozhoupou k činnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.