Nárůst rozměrů a úhlopříček moderních telefonů je skoro až alarmující, protože pro milovníky kompaktnějších modelů už na trhu nezbylo skoro nic. Dokonce i poslední bašta v podobě iPhone SE už padla a Sony se Samsungem, kteří se dlouho o menší modely pokoušeli se už také vydali na zelenější pastviny. Možná se však blýská na lepší časy přímo z produkce Googlu samotného, protože se na Instagramu objevila velmi zajímavá zmínka o případném modelu Google Pixel 3 Mini.

 

Jak jistě víte, tak bychom se 9. října měli dočkat oficiálního představení modelů Pixel 3 a Pixel 3 XL, ale co když se opravdu myslí i na menší kousky než „lopaty“ ? Zmíněný příspěvek na Instagramu pokládá sugestivní otázku jaká velikost Mini modelu by byla opravdu „mini“ a na odpověď si budeme muset definitivně počkat právě až na tiskovou konferenci za pár dní.

Ale to, že existence Google Pixel 3 Mini není jen chimérou a zbožným přáním dokázal i věhlasný „únikář“ Rolandt Quandt, který si všiml ve výsledcích GFXBench modelu s kódovým označením „Bonito“. Toto označení by měla náležet právě malému Pixel 3 Mini a ani výbava telefonu by neměla být zrovna k zahození, procesor Snapdragon 710 spolu s Android 9.0 Pie hned z výroby. Tak uvidíme. Jak vidíte vy situaci na poli kompaktnějších telefonů ? Stýská se vám po menších kouscích ?