Nová generace procesorů od Qualcommu před sebou bude mít nelehký úkol dohnat konkurenci, což je pozice na kterou nejsou Snapdragony zrovna zvyklé. Faktem ale zůstává, že jak Apple A12 Bionic, tak Kirin 980 od Huawei jsou modernější čipy již dostupné na trhu, na které momentálně Qualcomm prostě musí odpovědět, aby zůstal v té nejvyšší hře. A jejich odpověď se už možná blíží oficiálnímu představení, protože byl na stránkách certifikace Bluetooth 5.0 poprvé spatřen Snapdragon 8150.

Ptáte se, kde zůstal starý dobrý očekávaný Snapdragon 855 a co tu chce tento divně označený model ? Inu Qualcomm se ze záhadných důvodů nedávno podle všeho rozhodl kompletně překopat zavedená označení a právě nový vlajkový Snapdragon 855 by se tak měl stát Snapdragonem 8150. Prozatím není jisté, zda se přeznačení bude týkat pouze vlajkových kusů, nebo zda dojde i na nové číselné řady v ostatních kategoriích. Každopádně zmatení zákazníků je v podstatě zaručeno.

Snad to alespoň nový Snapdragon 8150 vyváží benefity v podobě výkonu, úspornosti a vybavení, k čemuž má slušně nakročeno. Základem je samozřejmě 7 nm výrobní proces, umožňující nárůst výkonu při zachování nebo snížení energetické spotřeby, který už hlavní konkurence u svých nejvyšších čipů také úspěšně používá. Dále by pak nový čip měl třeba dostat i super rychlý 5G modem Snapdragon X50 umožňující závratné rychlosti mobilního internetu a tajný trumf do vysoké hry velkých jmen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.