Kromě telefonu Nokia 7.1 představila společnost HMD Global na akci v Londýně i dvoje nová bezdrátová sluchátka. První z nich nesou název Nokia True Wireless Earbuds a ta druhá Nokia Pro Wireless Earphones.

Nokia True Wireless Earbuds

Jde o malá, velmi lehká a skutečně bezdrátová sluchátka, která by se dala přirovnat například k Apple AirPods nebo Huawei FreeBuds. True Wireless Earbuds váží pouhých 5 gramů, takže je v uších téměř nepocítíte.

Sluchátka lze uložit do tubusu, ve kterém je můžete také dobíjet. Na jedno nabití by měla vydržet 3,5 hodiny přehrávání hudby nebo 4 hodiny hovoru. Sluchátka podporují Bluetooth 5.0 a jsou odolná vůči potu a stříkající vodě.

Nokia True Wireless Earbuds budou dodávána s USB-C kabelem a třemi páry sluchátek. Cena je stanovena na 129 euro.

Nokia Pro Wireless Earphones

Tato sluchátka jsou spojena krátkým kabelem, který se ukládá za krk a lze je spojit magnetem. To by jednak mělo zabránit jejich ztrátě a také v případě spojení se sluchátka automaticky vypnou.

Celková váha sluchátek je 45 gramů a výdrž na jedno nabití je až deset hodin. Také Pro Wireless Earphones jsou odolná vůči potu a vodě. Mají dáílkový ovladač a podporují Bluetooth 4.2 a technologii Qualcomm aptX pro zvuk ve vysokém rozlišení. Za tato Nokia sluchátka zaplatíte 69 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.