První představovačku tohoto měsíce má společnost HMD Global zdárně za sebou. V Londýně byla představena Nokia 7.1. Jde o přístroj střední třídy a jde také o nástupce loňského modelu Nokia 7.

Rovnou si řekněme, že parametry Nokia 7.1 jsou v podstatě takovým standardem, ale jistých změn se telefonu dostalo v rámci použitých technologií. Design je také tradiční a podobný tomu, co najdeme u mnoha letošních modelů.

Zadní panel telefonu je skleněný, rám je vyroben z hliníkové slitiny. Čelní panel „zdobí“ větší horní výřez a ani brada není zrovna nějak extra úzká. Prostě design, který tu už mnohokrát byl.

Displej má úhlopříčku 5,84 palce, rozlišení 2280×1080 pixelů a poměr stran 19:9. A zde nás čeká zajímavá inovace. Bylo totiž použito technologie PureDisplay. Jde o podporu HDR zobrazení a také konverze obrazu z SDR do HDR v reálném čase a to i ve chvíli, kdy sledovaný obsah není v HDR kvalitě.

Na postu procesoru přichází možná trochu zklamání v podobě Snapdragonu 636. Ale na druhou stranu je to určitě zlepšení proti Snapdragonu 630, který byl v Nokii 7. Procesor doplní dvě paměťové verze, a to 2 GB RAM a 32 interní paměti a 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. V obou případech lze paměť dále rozšířit. Baterie má kapacitu 3060 mAh.

Zadní duální fotoaparát je poskládán z primárního 12 MPix snímače s Zeiss optikou, clonou f/1.8 a 5 MPix snímače. I u tohoto senzoru najdeme optiku Zeiss a světelnost f/2.4. Nechybí PDAF, EIS, funkce True Life HDR, Bokeh, Pro Camera. Přední kamera je 8 MPix se světelností f/2.0 a podporou AI.

Operačním systémem je Android 8.1 (Android One), ale výrobce slibuje, že by se velmi brzo Nokia 7.1 měla dočkat aktualizace na Android Pie. A jak je na tom telefon s cenami? Předběžné objednávky běží už od dnešního dne a my, Evropané, budeme moci verzi 3 GB/32 GB pořídit za 319 euro a verzi 4 GB/64 GB za 349 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.