I když se japonským strojům příliš nevěnujeme, dnes uděláme výjimku. V Zemi vycházejícího slunce byl totiž oficiálně uveden telefon Sharp Aquos Zero a ten rozhodně za zmínku stojí.

Jedná se totiž o první telefon s vlastním Sharp OLED displejem. Společnost jej už sice v rychlosti prezentovala na IFA 2018, ale tam ještě nebyl znám jeho oficiální název. Nyní můžeme potvrdit, že Sharp Aquos Zero je skutečnou vlajkovou lodí, a to nejen v rámci designu, ale také v rámci specifikací.

Telefon má tedy OLED displej z domácí dílny. Jeho úhlopříčka je 6,2 palce, rozlišení 2992×1440 pixelů, poměr stran 18,7:9 a nechybí ani horní výřez. Má 100% barevný gamut DCI-P3 a podporu HDR. Zároveň prý jde o nejlehčí telefon s OLED displejem. Sharp Aquos Zero váží pouze 146 gramů.

Rámy telefonu jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny a zadní panel z uhlíkových vláken, Ten je také domovem hlavního fotoaparátu s 22,6 MPix snímačem a čtečky otisků prstů. Přední kamera má rozlišení 8 MPix.

Na postu procesoru najdeme Snapdragon 845 se 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 3130 mAh a jako operační systém je nainstalován Android 9 Pie. Kromě toho je také Sharp Aquos Zero odolný vůči vodě a prachu s certifikací IP68 a podporuje Dolby Vision a Dolby Atmos. Cena telefon zatím zveřejněna není, ale v Japonsku by se měl začít prodávat koncem letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.