Ne, že bychom chtěli jablečným telefonům nějak stranit, rozhodně nejde o špatné stroje a jejich fanouškovská základna je obrovská a neotřesitelná. Ale v některých parametrech prostě etablovaným čínským výrobcům koukají na záda. Třeba v souboji fotoaparátů je na lopatky spolehlivě položí telefony Huawei. A to se přihodilo i iPhonu XS Max, který prošel testováním kamery na platformě DxOMark.

Apple telefony jsou pověstné tím, že prostě fotit umí a ani iPhone XS Max nefotí špatně a jeho foto výbava je velmi dobrá. Zadní duální kamera je složena ze dvou 12 MPix snímačů, přičemž primární má světelnost f/1.8 a ohniskovou vzdálenost odpovídající 26 mm. Sekundární snímač má clonu f/2.4 a ohniskovou vzdálenost 52 mm. Oba snímače tvoří šest čoček a mají optickou stabilizaci obrazu a PDAF.

Také softwarová výbava fotoaparátu je velmi dobrá. Například HRD snímky software zpracovává v reálném čase a přesně toto je funkce, kterou nenajdete u žádného z konkurentů.

Celkově lze říci, že výsledné snímky pořízené iPhone XS Max za dobrého světla jsou velmi dobré se širokým dynamickým rozsahem a prokreslenými detaily. Autofokus i stabilizace obrazu pracují rychle. Za zhoršených světelných podmínek je však nárůst šumu znatelný a také zoom poněkud zaostává za konkurencí.

A jak dopadlo skóre testovaného iPhone XS Max? V rámci testování focení nasbíral telefon 110 bodů, což není špatné, ovšem při testování videa dopadl poněkud hůř a získal 96 bodů. Celkové skóre je tedy 105 bodů.

Skóre je sice vysoké, ale ne natolik, aby jablečný telefon pokořil svého čínského rivala Huawei P20 Pro. Ten se stále drží na špici DxOMark žebříčku se svými 109 body. Pokud by vás zajímala kompletní recenze průběhu testování, můžete si ji přečíst na stránkách DxOMark.