Telefon Asus ROG není asi našim pravidelným čtenářům dlouze představovat. Poprvé byl k vidění v červnu/júni na veletrhu Computex a následně si odbyl svůj oficiální debut v září/septembri v čínském Pekingu.

Telefon je považován za jeden z nejvýkonnějších přístrojů s procesorem Snapdragon 845 a to zřejmě i díky tomu, že takt čipsetu byl zvýšen na 2,96 GHz a je vlastně i prvním telefone s SD845, který je takto taktován.

Toto herní monstrum se nyní chystá na cestu do Spojených států, tedy alespoň podle teaseru, který společnost Asus zavěsila na svůj oficiální americký twitterový účet. Tam bude Asus ROG uveden 18. října/októbra na akci v New Yorku.

Všichni američtí fanoušci doufají, že se k nim telefon dostane s nepozměněnými parametry a výrobce zas předpokládá, že jejich ROG bude silným konkurentem hernímu telefonu Razer Phone. Podle předpokladů by se měl Asus ROG v USA začít prodávat krátce po předváděčce, tedy někdy kolem 22. října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.