Není to tak dávno, co OnePlus oznámil, že chystaný OnePlus 6T nebude mít 3,5 mm audio jack. Tato zpráva fanoušky skutečně nepotěšila a nepomohla ani představa jinak velice slušných parametrů telefonu. Tato negativní odezva zřejmě donutila OnePlus k objasnění celé situace, a to v rozhovoru pro stránky CNET. Pete Lau se v tomto rozhovoru zhostil role obhájce společnosti.

V rozhovoru Lau přiznal, že jeho pocity ohledně tohoto kroku, tedy odstranění audio jacku, jsou poněkud složité a smíšené. Na jednu stranu má z tohoto rozhodnutí obavy, ale zároveň pociťuje i jisté vzrušení, jak nakonec dopadne zpětná vazba uživatelů z praktického užívání telefonu.

Uvedl také, že hlavním a zásadním rozhodnutím pro zrušení 3,5 mm jacku bylo použití snímače otisků v displeji, kterému konektor musel uvolnit prostor. Vždy je to otázkou kompromisu a vždy je to „něco za něco“. Lau si myslí, že použití snímače v displeji nakonec nabídne uživatelům velký komfort při odemykání přístroje. Navíc je tento způsob daleko efektivnější než při použití technologie pro odemknutí obličejem.

Pete Lau se také odvolává na nedávný průzkum, kdy až 59% uživatelů potvrdilo, že používají bezdrátová sluchátka a to mu jeho těžké rozhodování usnadnilo. Ve chvíli, kdy zmiňoval bezdrátová sluchátka, potvrdil, že u OnePlus 6T se nedočkáme bezdrátového nabíjení. Důvodem je prý to, že na této technologii stále pracují a až bude dokonale připravena, budou ji implementovat do svých budoucích zařízení.

V samotném závěru rozhovoru uvedl, že OnePlus 6T nebude voděodolný. Je prý stále málo uživatelů, kteří by využívali telefon při plavání a vůči ostatním uživatelům by proto nebylo fér, aby si připláceli za IP certifikaci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.