Prezentace letošní řady Google telefonů Pixel je doslova na dohled a dalo by se říci, že o nich máme už dostatek informací, abychom věděli, nač se můžeme těšit. A protože jedním z trhů, kam se nové Pixely podívají je i Japonsko, vydala společnost Google video, ve kterém upozorňuje na novou technologii.

Ta bude i u letošních Pixelů to, nač budeme opět lákáni. Jde o technologii Active Edge, tedy aktivní hrany telefonu. Stiskem hrany můžete vyvolat některé z funkcí jako je například Google asistent, nebo můžete vypnout zvonění telefonu. Samozřejmě, tato technologie není ničím novým, ale u telefonů Pixel 2, kde je použita, je poměrně oblíbená.

Video je trochu zvláštní a pokud bychom nevěděli, že jde o představení Active Edge, asi bychom tápali, proč japonská holčička mačká plyšáka a japonskému chlapečkovi zas jeho babička poměrně silně mačká tváře. Rozuzlení příběhu se dočkáme na konci videa, ale ani to o technologii mnoho nenapoví.

Každopádně lze ocenit snahu Google, že video přizpůsobila japonskému naturelu. Ostatně proč ne, když se Pixely letos poprvé objeví na tamním trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.