Prezentace letošní řady Google telefonů Pixel je doslova na dohled a dalo by se říci, že o nich máme už dostatek informací, abychom věděli, nač se můžeme těšit. A protože jedním z trhů, kam se nové Pixely podívají je i Japonsko, vydala společnost Google video, ve kterém upozorňuje na novou technologii.

Ta bude i u letošních Pixelů to, nač budeme opět lákáni. Jde o technologii Active Edge, tedy aktivní hrany telefonu. Stiskem hrany můžete vyvolat některé z funkcí jako je například Google asistent, nebo můžete vypnout zvonění telefonu. Samozřejmě, tato technologie není ničím novým, ale u telefonů Pixel 2, kde je použita, je poměrně oblíbená.

Video je trochu zvláštní a pokud bychom nevěděli, že jde o představení Active Edge, asi bychom tápali, proč japonská holčička mačká plyšáka a japonskému chlapečkovi zas jeho babička poměrně silně mačká tváře. Rozuzlení příběhu se dočkáme na konci videa, ale ani to o technologii mnoho nenapoví.

Každopádně lze ocenit snahu Google, že video přizpůsobila japonskému naturelu. Ostatně proč ne, když se Pixely letos poprvé objeví na tamním trhu.