Problémy s vybuchujícími bateriemi jsou noční můrou výrobců telefonů, protože všichni mají ještě v živé paměti fiasko Galaxy Note 7, které dohnalo firmu ke stažení telefonu z trhu a obřím finančním ztrátám. Na druhou stranu při stamiliónech telefonů pumpovaných na trh každý rok jsou nějaké ty individuální technické problémy vcelku normální a jednotlivé případy se prostě mohou stát nezávisle na značce.

Na oficiálních fórech MIUI se včera objevila zpráva o jednom takovém údajném případu u velmi oblíbeného modelu Xiaomi Mi A1, kde jeho majiteli začala při nočním nabíjení baterie telefonu hořet. Naštěstí se nikomu nic nestalo (podle všeho i díky ochrannému obalu), ale fotografie povalující se kolem vás dostatečně ilustrují závažnost poškození celého telefonu touto nemilou událostí. Podle vyjádření na fóru šlo o kousek koupený zhruba před osmi měsíci, který nevykazoval žádné známky problémů.

Samozřejmě je velmi těžké odhadovat přesnou příčinu vzplanutí a exploze baterie, mohlo se jednat jak o problém přímo vadné baterie, nabíječky nebo teoreticky mohl ke vzplanutí přispět i zmíněný ochranný obal na telefonu. Vše bylo údajně nahlášeno na Xiaomi a pokud by se tato událost potvrdila, tak je vysoce pravděpodobné, že firma uskuteční vlastní vyšetření problému a nešťastník se dočká kompenzace. Jde však o zcela izolovaný incident, takže pokud jste snad majiteli i u nás velmi častého Xiaomi Mi A1, tak se prozatím nemusíte ničeho obávat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.