Ani obří kolos, jako je firma Huawei, si samozřejmě nedokáže ohlídat úniky informací k chystaným produktům a často se spíše přikláníme k názoru, že podobné „úniky“ jsou jen další skrytou marketingovou kampaní. Ale aspoň máme o čem psát a fandové se mohou namlsat na další chystané mobilní bestsellery. Dnes se ven dostalo na první pohled oficiální promo video na Huawei Mate 20 a je na co se dívat.

Díky videu je totiž možno definitivně potvrdit veškeré předchozí spekulace o vzhledu a designu telefonu, což v tomto případě nebylo tak těžké, protože už jsme je viděli z mnoha zdrojů. Takže ano, Mate 20 bude mít pouze velmi malé a decentní kapkovité vykousnutí displeje a zadní trojici fotoaparátů spolu s diodou LED blesku uspořádanou do čtvercovitého seskupení. Žádná velká překvapení na obzoru.

Ve videu se také mihnout některé zásadní hardwarové specifikace, takže  je jasné, že i Huawei Mate 20 bude k mání s procesorem Kirin 980, 8 GB RAM a dokonce masivními 512 GB vnitřního úložiště. Takže se podobných velkých čísel nedočkáme jen u Pro modelu, ale i u základní verze, což je jistě potěšující. Čtečka otisků prstů je přítomna na zadní straně a Mate 20 tak nabídne jen klasický střih a ne její integraci přímo do displeje. Certifikace fotoaparátů značkou LEICA je také potvrzena a za zmínku stojí i velmi slušivě rudá verze telefonu. No nebudeme lhát, těšíme se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.