Spekulace ohledně připravovaného OnePlus 6T, který by měl být oficiálně představen už 17. října jsou oblíbených kratochvílí posledních dnů a nemálo fanoušků od nového modelu OnePlus očekávají malé zázraky. Dnes však na webu CNET vyšel rozhovor s šéfem firmy Petem Lau, který některé naděje nemilosrdně zadupává do země. Takže co konkrétně jsme se z rozhovoru dozvěděli ?

Pro začátek samozřejmě musíme začít čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v displeji a tato nová technologie Screen Unlock s sebou nese i některé negativní prvky, jako je nutnost vypuštění 3.5mm audio jacku v rámci úspory vnitřního prostoru telefonu, stejně jako nárůst tloušťky o 0.45mm a zhruba 20 dolarový očekávaný skok v ceně. Za pokrok se holt platí.

Další z velmi častých spekulací pak byla otázka bezdrátového nabíjení a i zde jsme se od pana Lau dočkali jasné odpovědi. Kvůli popularitě firemního Dash Charge ultra rychlého nabíjení (takže změna názvu se pravděpodobně nekoná) se OnePlus zdráhá nabídnout i bezdrátovou alternativu, protože by zdaleka nedosahovalo rychlostí DashCharge a navíc by znamenala další nárůst tloušťky telefonu a větší odpadní teplo. To vše je samozřejmě pravda, ale i tak se jedná o malé zklamání a tato argumentace zavání lehkým alibismem. Do budoucna se však OnePlus této technologie nezříká a plánuje ji do příštích generací dostat.

OnePlus 6T bude také podle slov šéfa firmy zatím nejodolnějším modelem firmy z pohledu voděodolnosti a měl by bez úhony přežít i náhodnou malou koupel. Neponese však žádnou oficiální certifikace IPx, protože to údajně nestojí za zhruba 30 dolarový nárůst v ceně za pouhou certifikaci samotnou. Takže i zde si na plnou odolnost můžeme nechat zajít chuť.

Na webu se také už objevily oficiální tiskové snímky OnePlus 6T a je tak už definitivně jasné, že podobnost s Oppo R17 není čistě náhodná a oba telefony toho budou mít společného pravděpodobně i o hodně více, než jen design. Telefon bude k mání jak ve verzi se skleněnými zády, tak i s kovovým povrchem, takže bude čistě jen na zákazníkovi, pro jakou variantu se rozhodne.