Dneškem začínají dny čínských státních svátků a tak je jen hezky tématické, že se čínský Oukitel vybral právě dnešek k představení svého nového telefonu. Bude se jednat o kousek pro všechny milovníky obřích baterií a velmi nízkých cen, protože chystaný Oukitel K7 Power bude odlehčenou verzí již existujícího K7 za lákavější peníze.

Oukitel K7 Power by si však měl zachovat většinu těch hlavních taháků a vychytávek plnokrevného bratra, ať už se jedná o monstrózní 10.000 mAh kapacitu baterie s podporou 9V/2A rychlo-nabíjení, rám telefonu z hořčíkové slitiny, unikátní zadní stranu telefonu potažený opravdovou kůží, octa-core procesor MT6750T, duální zadní fotoaparát s hlavním 13 Mpix senzorem od Sony nebo operační systém Android 8.1 Oreo.

Jediným rozdílem oproti předchozímu modelu tak bude nižší rozlišení 6-palcového 18:9 displeje, protože namísto FullHD+ se dočkáme pouze HD+ se 1440 x 720 pixely. Změny se dočká i konfigurace pamětí, protože K7 Power bude disponovat pouze 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Na druhou stranu však výrobci slibují „výrazně nižší“ cenu, což bude velmi zajímavé, protože K7 se dá sehnat za cenu kole 170 dolarů. Oukitel K7 Power by měl dorazit na trh někdy v průběhu října a brzy se určitě dočkáme i dalších informací na oficiálních stránkách značky.