Výrobci mobilních telefonů se v poslední době snaží utlouct čísly a nad některými rozhodnutími člověk jen lehce kroutí hlavou, protože na první pohled vypadají hlavně jako marketingová vějička na zákazníky. Krásně je to vidět u fotoaparátů, kde duální senzory už dávno nejsou „in“ a pomalu pozornost se pomalu přesunuje k trojitým, nebo dokonce čtyřnásobnému zastoupení. Prvním telefonem se čtyřmi zadními fotoaparáty podle všeho bude už 11. října Samsung A9s, ale podle všeho ho velmi brzy bude následovat i zatím neznámé Lenovo.

Alespoň tomu nasvědčuje nový teaser obrázek na chystaný model Lenovo, kde jsou jasně vidět hned čtyři senzory zadního fotoaparátu uspořádané do čtverce. Tedy v podstatě designově identické řešení jako Huawei Mate 20 Pro, ale se čtvrtým senzorem místo LED blesku. Otázkou samozřejmě zůstává, zda bude přidání dalšího senzoru jen marketingovým tahem pro masy, nebo zda půjde o opravdu velký krok vpřed po vzoru trojitého snímače u Huawei P20 Pro.

Navíc je tato nově odhalená informace  s poměrně velkým vykřičníkem, protože pochází od viceprezidenta firmy Lenovo, pana Chang Chenga. A ten už má na svědomí několik velmi kontroverzních pofidérních zpráv, z nichž asi nejznámější byla ve spojitosti se „zcela bezrámečkovým“ Lenovo Z5 s vnitřní paměti 4 TB. A asi všichni víme jak to dopadlo… Takže bych prozatím optimismus mírnil a počkal na nějaké věrohodnější a podrobnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.