Ohodnoťte článek

Přestože bude zanedlouho představena letošní řada Huawei Mate, společnost pracuje i na dalších přístrojích a podle tipaře Evana Blasse by jedním z nich měl být i Huawei Enjoy 9 Plus. Blass na svém twitterovém účtu ukázal nejen renderovaný obrázek chystaného telefonu, ale k němu přihodil i pár hlavních specifikací.

Jak by tedy podle tipaře mohl vypadat nový Huawei Enjoy 9 Plus po designové stránce můžeme vidět na renderu. Zadní panel by měl být skleněný a po stranách zaoblený. Snímač otisků je uložen v horní třetině uprostřed a vlevo je pak vertikální modul duálního fotoaparátu, který podle nápisu pod ním bude podporovat AI.

Čelní panel okupuje 6,5 palcový displej s horním výřezem. Displej by měl mít rozlišení 2340×1080 pixelů. Blass dále uvádí, že jako procesor by měl být použit Kirin 970 s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště.

U Huawei Enjoy 9 Plus se dočkáme čtyř kamer, tedy dvou duálních fotoaparátů. Zadní bude tvořit kombo snímačů 16 MPix a 2 MPix, slefie kamera bude složená ze snímačů 13 MPix a 2 Mpix. baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Telefon poběží na Android 8.1 s nadstavbou EMUI 8.2.

Závěrem dodejme, že tyto parametry jsou poměrně hodně podobné těm, které byly zaznamenány ve výpisu Tenaa pro přístroj Huawei Y9 (2019). Těžko tedy říci, zda se tentokrát Blass zcela přesně trefil a společnost skutečně chystá dva telefony s velmi podobnými specifikacemi a nebo jde o tentýž telefon, který bude na různých trzích prodáván pod jiným obchodním názvem, což by nebylo nic mimořádného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.