Maximální kapacita operační paměti současných high-end telefonů je 8 GB a asi se nenajde mnoho uživatelé, pro které by to snad nedostačovalo. I tak samozřejmě výrobci velmi rádi honí rekordy a před pár dny se internetem prohnaly snímky z čínského certifikačního úřadu TENAA, které naznačovaly práce firmy Oppo na speciální verzi Oppo Find X s obří porcí 10 GB RAM.

Šlo by tak o první komerční telefon s podobnou masivní kapacitou RAM, která by tak překonala i současný mainstream u notebooků a stolních počítačů. Podle zpráv zasvěceného novinkáře IceUniverse by však k vydání této speciální varianty Find X s 10 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti nakonec nemělo dojít vůbec.

Když už byl telefon certifikován v TENAA, tak se samozřejmě nabízí otázka proč už ho nepustit na trh, ale možná se v Oppo nakonec chytili za nos a rozhodli se pro ekonomičtější řešení. Už 8 GB verze Find X patří k velmi drahým telefonům a poptávka po 10 GB verzi by asi nebyla příliš vysoká, protože reálný vliv na výkon by byl v podstatě zanedbatelný. Uvidíme jak vše nakonec dopadne, ale výhledově se určitě dříve nebo později nějakého toho 10 GB telefonu určitě dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.