Příští měsíc bude doslova nabit novými telefony. Kromě společností Google a Huawei se chystá na prezentaci novinky i Oppo. Akci má naplánovánu na 10. října/októbra a zatím není jasno v tom, co hodlají představit. Bude to Oppo K1?

Protože nedávno prošly certifikací Tenaa tři Oppo modely s kódovým označením OPPO PBCM10, PBCT10 a PBCM30, pod kterými někteří tipaři vidí tři verze telefonu Oppo K1, mohl by to klidně být právě on.

Pojďme tedy mrknout na specifikace těchto Oppo telefonů. Displej by měl mít úhlopříčku 6,4 palce a rozlišení 2340×1080 pixelů. Podle fotek na Tenna, které však nejsou jednoznačně čitelné a podle upoutávky na prezentaci, by telefon neměl mít horní výřez a zadní panel bude zřejmě skleněný.

Modely s označením PBCM10 a PBCT10 mají 4 GB RAM a 128 GB interní paměti. Verze s kódem PBCM30 má 6 GB paměti RAM a 64 GB vnitřního úložiště. Osmi jádrový procesor by měl být taktován na 1,95 GHz a mohl by jím být Snapdragon 660. Baterie by měla mít kapacitu 3500 mAh.

A jak je na tom Oppo K1 s foto výbavou? Zadní fotoaparát je zjevně duální a horizontálně orientovaný v levém horním rohu. Tvoří jej snímače 16 MPix a 2 MPix. Přední kamera by měla mít rozlišení 25 MPix. Operační systém je podle Tenaa výpisu Android 8.1 Oreo a vzhledem k tomu, že na fotkách není vidět snímač otisků, mohl by být integrován do displeje.

Ovšem to, že 10.10. v 10 hodin bude představen právě tento přístroj berte s rezervou. Zatím není nic oficiálně potvrzeno.