Už z kraje roku se spekulovalo, že Huawei chystá třetí generaci svých chytrých hodinek a možná bylo tak trochu zklamáním, že jsme se dočkali pouze mírně inovované druhé generace. Ovšem teď to vypadá, že nové Huawei Watch GT jsou v přípravě a už prošly certifikací FCC.

Hodinky mají zatím jen „pracovní název“ Fortuna, ale jejich propagační materiály se objevily na stránce Slashleaks a naznačují jakých hlavních specifikací bychom se mohli dočkat.

Design by měl být podobný tomu, který známe u Huawei Watch 2, takže se očekává, že kruhový AMOLED displej bude mít rozlišení 454×454 pixelů. A podle letáčku bychom se měli dočkat mnoha fitness funkcí a sportovních režimů jako je běh, cyklistika, plavání, pěší turistika a dalších.

Údajně by neměl chybět ani monitoring tepu a spánku, GPS nebo kompas. Nu a vzhledem k tomu, že mezi sportovními režimy je i plavání, měly by být Huawei Watch GT i odolné vůči vodě.

Další propagační leták poukazuje na slušnou výdrž chronometru, která by měla být až 14 dní se zapnutými funkcemi, nebo 7 dnů v režimu „always on“. V módu GPS by to mělo být až 20 hodin. Baterie by měla mít kapacitu 410 mAh.

Zda zde bude použit i nový procesor Snapdragon Wear 3100 zatím není potvrzeno, ale podle výdrže hodinek by tomu tak být mohlo. Operačním systémem by pak mohl být Android Wear OS.

Některé zdroje tvrdí, že Huawei Watch GT budou uvedeny 16. října/októbra společně s řadou telefonů Huawei Mate 20. Ovšem ani tato zpráva není potvrzena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.