Po poměrně dlouhém zimním (letním) spánku jsou čínští Elephone konečně zpátky ve hře s pořádným telefonem, který pro  jednou nebude patřit do té úplně nejlevnější kategorie. Měl by hezky zapadnout do střední třídy a můžeme se tak jen těšit jak si chystaný Elephone A5 povede, protože bude mít na palubě procesor Mediatek Helio P60, na který prozatím slyšíme jen samou chválu.

A ani výsledkově by se nemělo jednat o nějakého chudého příbuzného, což Elephone hned raději doložili obrázkem skupinky telefonů s výsledky benchmarku Antutu. Elephone A5 se tam nachází v poměrně vybrané společnosti modelů od Honor, Vivo nebo Applu a dosažené skóre přes 130.000 bodů rozhodně není špatné. V porovnání se velmi blíží Vivo X21 UD vybavenému Snapdragonem 660.

A na světlo se už dostaly i nějaké ty parametry chystaného telefonu, takže už víme, že Elephone A5 by měl dostat do vínku 6,18-palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrně masivním vykousnutím, již zmíněný procesor Helio P60, trojici zadních fotoaparátů s podporou AI, duální 20 Mpix přední selfie kamerku s funkcemi zkrášlování, 4000 mAh kapacitu baterie a podle obrázku i čtečku otisků prstů umístěnou na boku telefonu. I když netušíme přesné datum vydání, tak by vše mělo být už opravdu na spadnutí. Snad se Elephone tentokráte neustřelí s nastavenou cenou jako případě předražených kousků U / U Pro.