Telefon Vernee X1 byl v dubnu/apríli avizován jako speciální edice původního Vernee X. V rámci designu i hardwarové výbavy je téměř identický jako jeho předchůdce, ale výrobce u tohoto modelu slibuje lépe odladěný a výkonnější systém.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P23. GPU Mali-G71, 6 GB LPDDR4X RAM a 64 GB interní paměti v kombinaci s optimalizovaným systémem by měly zvýšit výkon až o 10% a snížit spotřebu energie o 15%. To by se mělo projevit hlavně při hraní her, a to i těch náročnějších.

Stejně jako u Vernee X i zde nalezneme 6 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů, poměrem stran 18:9 a 2.5D sklem.

Vernee X1 má zadní i přední duální kamery. Hlavní fotoaparát tvoří kombo 16 MPix a 5 MPix snímačů s PDAF a rychlostí ostření pouhé 0,2 sekundy. Přední duální kamera je složena ze 13 MPix a 5 MPix snímačů, nechybí vylepšený režim krásy tváře.

Baterie s kapacitou 6200 mAh, rychlým 9V/2A nabíjením a speciálním šetřícím režimem by měla nabídnout dlouhou výdrž. Telefon Vernee X1 podporuje také technologii Face ID, kdy je zlepšena rychlost odemykání přístroje. Kromě toho je tu i snímač otisků pro případ, že by Face ID selhalo.

Pokud vás Vernee X1 po tomto krátkém výčtu parametrů zaujal vězte, že jej můžete zakoupit na oficiálním Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde je aktuálně nabízen za 6090 Kč v černé a modré barevné variantě.