DxOMark je známá benchmarková platforma, která pravidelně testuje fotoaparáty a foto výstupy telefonů a následně podle jejich získaného skóre sestavuje žebříčky. Na Weibo jeden takový visí a poměrně překvapivě jsou do něj zařazeny i telefony, které na svou premiéru teprve čekají.

Jsou to Google Pixel 3, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 20 a nebo OnePlus 6T. Zařazení do DxOMark testů dvou prvně jmenovaných pohnulo pořadím a dosavadní král, Huawei P20 Pro, byl sesazen. Pro společnost Huawei je i tento propad vlastně vítězstvím, protože žezla se se 116 body ujal Huawei Mate 20 Pro.

Další zatím neuvedený telefon, Pixel 3, už pořadím zamíchal poněkud výrazněji. Jeho 107 bodové skóre jej vyneslo na třetí příčku žebříčku a HTC U12+ a Samsung Galaxy Note 9 se propadly zhruba do poloviny tabulky.

Se stejným bodovým ziskem jako Pixel 3 se na čtvrtém místě usadil Huawei Mate 20. Pátá příčka patří přístroji Sony Xperia XZ2 Premium a teprve za ní se 104 body najdeme iPhone Xs Max a iPhone Xs.

A jak je na tom také zatím neoficiální OnePlus 6T? Jeho 99 bodů nestačilo na čelní příčky, takže se musí spokojit se spodní polovinou žebříčku. Ostatně vše si můžete prohlédnout na snímku, kde levá tabulka ukazuje aktuální výsledky a v pravé tabulce najdete předchozí hodnocení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.