Oficiální představení modelů Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro je už nějaký ten pátek jasně naplánováno na 16. října do Londýna a fandové značky tak už vybírají nejvhodnější a kladiva na nabitá prasátka. Navzdory samotnému představení na evropské půdě však může být celá řada evropských zákazníků velmi zklamána, protože se podle posledních informací může stát, že základní verze Huawei Mate 20 nebude ve většině evropských států dostupná vůbec…

Tyto informace pocházejí od známého „únikáře“ Rolanda Quandta, takže se jim dá přikládat poměrně velká věrohodnost. Navíc nemusíme chodit pro podobný případ ani příliš daleko, protože minulá generace Huawe Mate 10 se třeba na náš trh dostala také jen v dražší Pro verzi. A podle Quandta by se situace mohla opakovat, protože mezi možnými státy ohledně dostupnosti základního Mate 20 jsou zmiňovány jen některé skandinávské země a Itálie, či Španělsko.

Podobné regionální nebo lokální omezování dostupnosti konkrétních modelů je často velmi nešťastné a pro fanoušky iritující, ale nedá se s ním mnoho dělat. Opravdoví zarytí nadšenci si k telefonu cestu najdou ze zahraničních zdrojů, ale samozřejmě se jedná o komplikaci. Huawei plánuje pro Evropu masivní marketingovou kampaň zaměřenou na model Mate 20 Pro, kterou hodlá prorazit, ale uvidíme, zda si dražší Pro verze najde cestu i k zákazníkům, kteří původně uvažovali o dostupnějším Mate 20.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.