Ohodnoťte článek

Říjen/október bude pro společnost Huawei a jejich značku Honor nadmíru našlapaným obdobím. Kromě velmi očekávané řady Huawei Mate 20 spatří světlo světa i Honor 8C.

Ten se zatím nijak zvlášť na síti neukazoval, ale nedávno prošel Tenaa certifikací s kódovým označením BKK-TL00. To je neklamné znamení, že jeho prezentace je na dohled. Potvrzuje to i teaser, který visí na čínském Weibo. Nu a podle něj proběhne uvedení Honor 8C 11. října/októbra, a to je vlastně jen pár dnů před představovačkou řady Mate 20.

O telefonu Honor 8C se zatím ví jen to, co bylo k přečtení ve výpisu Tenaa. Displej je 6,26 palcový s rozlišením 1520×720 pixelů, což dává poměr stran 19:9. Nad displejem je výřez, který potvrzuje jak teaser, tak i snímek obchodního balení telefonu.

Procesor bude osmi jádrový s taktem 1,8 GHz a doplní jej 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Zadní fotoaparát je duální se snímači 13 MPix a 2 MPix, přední kamera je 8 MPix. Baterie má solidní kapacitu 3900 mAh s podporou rychlého nabíjení.

Operačním systémem je Android 8.1 Oreo a celkové rozměry Honor 8C jsou 158,72×75,94×7,98 mm při hmotnosti 162 gramů. Telefon bude nabízen v barvách modré, černé, fialové a zlaté. Ovšem jaká bude jeho prodejní cena se zatím neví.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.