Společnost Xiaomi sice zatím oficiálně nepotvrdila existenci Redmi Note 6 Pro, ale zprávy spolehlivých tipařů a různé spekulace naznačují, že se na tomto telefonu v dílnách Xiaomi skutečně pracuje.

Další „usvědčující“ zprávou může být i výpis z Geekbench testů, který by mohl dokonce hrát do karet brzkému uvedení Redmi Note 6 Pro. Zároveň tento výpis odhaluje několik klíčových parametrů.

Prvním z nich je použití procesoru Snapdragon 636, který doplňují 4 GB RAM. Operačním systémem je v tomto případě Android 8.1 Oreo. Pokud bychom tedy spoléhali na to, že je výpis regulérní, dočkáme se stejného procesoru jako u Redmi Note 5 Pro, který se objevil na začátku roku a získal si slušnou popularitu.

S touto výbavou získal Redmi Note 6 Pro v single-core testu 1332 bodů a v multi-core testu pak 4675 bodů. To jsou poměrně odpovídající výsledky.

Další parametry telefonu však z Geekbench výpisu nezjistíme, takže se zatím musíme spokojit jen s tím, o čem se spekuluje. Displej by měl mít úhlopříčku 6,26 palce s rozlišením 2280×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Dočkat bychom se měli i horního výřezu.

Očekávají se i dva duální fotoaparáty. Zadní se 12 MPix a 5 MPix senzory. Přední kameru by pak měly tvořit 20 MPix a 2 MPix snímače. A baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. A podobně jako u Redmi Note 5 Pro se i u „šestky“ čeká několik barevných variant a kovové tělo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.