Možná si ještě vzpomenete, že jsme se už několikrát zmiňovali o chystaném telefonu Nokia X7 a zprávy to byly lehce protichůdné. Jednou telefon horní výřez měl, podruhé se mluvilo o displeji bez výřezu. Dnes to možná uvedeme na prvou míru, protože by se mělo jednat o dva modely, konkrétně Nokia 7.1 a Nokia 7.1 Plus.

V obou případech, ať už s výřezem či bez něj, měl tento Nokia telefon pohánět procesor Snapdragon 710. A podle všeho to vypadá, že Nokia X7, což je vlastně obchodní název pro čínský trh, bude na mezinárodních trzích prodáván pod názvem Nokia 7.1 a přijde i v „plusové“ verzi.

Jaký tedy mezi nimi bude rozdíl? Výřez je to, oč tu běží. Nokia 7.1 by měla mít displej bez výřezu a 7.1 Plus bude mít podobný výřez jako modely Nokia 5.1 Plus a Nokia 6.1 Plus.

A aby to bylo ještě víc zamotané, některé zdroje tvrdí, že Nokia 7.1 bude nástupcem letošního telefonu Nokia 7 Plus a bude mít stejný 6 palcový displej a velice podobný design. Procesor Snapdragon 710 nahradí původní Snapdragon 660. V rámci pamětí bychom mohli počítat se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Stejně tak Nokia 7.1 Plus bude osazena procesorem Snapdragon 710. V rámci přízviska „Plus“ se očekává vyšší kapacita RAM i interní paměti a samozřejmě i displej by měl mít větší úhlopříčku. Snad bychom se mohli dočkat i větší kapacity baterie.

A kdy by se telefony mohly objevit? Nic zatím není potvrzeno, ale vzhledem k tomu, že HMD Global plánuje akci na 4. října/októbra je tato dvojice Nokií žhavými adepty na představení. A když k tomu přidáme i dřívější tvrzení některých tipařů, že Nokia X7 by mohla být uvedena do konce roku, všechno to pořádně promícháme a protřepeme, není nemožné, že se obou Nokií za pár dnů dočkáme.