Xiaomi minulý týden rozšířilo řadu Mi 8 o další přístroj, konkrétně o Xiaomi Mi 8 Lite. Telefon byl vydán s poněkud očesaným LTE, ale spekulovalo se, že se chystá i globální verze. To v podstatě nevylučoval ani tiskový mluvčí Xiaomi pro globální trhy, pan Donovan Sung.

A netrvalo to ani tak dlouho a na oficiálním twitterovém účtu Xiaomi už visí první teaser, který potvrzuje, že telefon se chystá i na globální trhy. Pravda, není uvedeno přesné datum spuštění globální verze, ale můžeme věřit tomu, že to nebude trvat dlouho.

Status také potvrzuje, že i globální verze bude osazena procesorem Snapdragon 660. V Číně tento čipset doplnilo hned několik paměťových verzí, takže snad se jich dočkáme i u globálního provedení. Konkrétně jsou to kombinace 4 GB/64 GB, 6 GB/64 GB a 6 GB/128 GB. Musíme však počítat s tím, že ceny telefonů budou mimo Čínu poněkud vyšší.

K dalším parametrům, kromě Snapdragonu 660, patří 6,26 palcový IPS LCD displej s poměrem stran 19:9, zadní duální fotoaparát se snímači 12 MPix a 5 MPix, přední 24 MPix kamera, 3350 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení a Android 8.1 s nadstavbou MIUI 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.