Huawei chystá další rozšíření „ypsilonové“ řady, tentokrát o Huawei Y9 s podtitulem 2019. A přesně tento telefon teď prochází Tenaa certifikací, takže z jejich výpisu můžeme zjistit hlavní specifikace a také omrknout design přístroje.

Hned na úvod ovšem řekněme, že v podstatě jde o lehce inovovaný Honor 8X. A vylepšení se týká navýšení kapacity baterie a podle všeho bude přidán i jeden snímač přední kameře.

Huawei Y9 (2019) je na Tenaa prověřován s kódovým označením JKM-AL00a a bude mít 6,5 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. To je stejné jako u Honor 8X, takže je jasné, že bude mít také horní výřez.

Na postu procesoru můžeme čekat čipset s taktem 2,2 GHz, což bude s nejvyšší pravděpodobností Kirin 710. Ten doplní 4 GB nebo 6 GB RAM a interní úložiště dosáhne na 64 GB nebo 128 GB. Díky podpoře microSD karty půjde dále rozšířit.

Zadní fotoaparát bude duální, složený ze snímačů 20 MPix a 2 MPix. Přední kamera by podle všeho měla být také duální, ale výpis uvádí rozlišení pouze jednoho ze snímačů, a to je 16 MPix. Očekává se, že druhý senzor bude 2 MPix.

Baterie by měla mít solidní kapacitu 3900 mAh, a to je sice jen o chlup, ale přece jen více než v případě Honor 8X. Neměl by chybět ani snímač otisků na zadní straně. Operačním systémem bude, alespoň podle Tenaa, Android 8.1 Oreo.

Telefon bude nabízen v barvách černé, růžové, modré a fialové a zřejmě se objeví i na trzích mimo Čínu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.