Představovačka letošních modelů Huawei Mate 20 se neomylně blíží, takže je jasné, že narůstá i aktivita různých tipařů, kteří se nám snaží zprostředkovat s předstihem informace o chystaných telefonech.

Včera kolega Martin odhalil, jak by s největší pravděpodobností mohl vypadat Huawei Mate 20 Pro, a to prostřednictvím renderů. A dneska se podíváme na opravdu hodně krátké video, které zas odhaluje design Mate 20.

Video se mihlo na čínském Weibo a je zřejmé, že design obou modelů je téměř stejný. Alespoň co se hlavního zadního fotoaparátu týče. Ten by měl být v obou případech poskládán do čtvercového modulu.

Čelní panel by se měl ovšem lišit. Mate 20 bude mít „kapkovitý“ horní výřez a snímač otisků na zadním panelu těsně pod modulem fotoaparátu, kdežto Mate 20 Pro přijde s širším výřezem a měl by nabídnout pro odemknutí 3D skenování obličeje.

Stejně tak v obou případech bychom se měli dočkat novinkového procesoru Kirin 980 s grafikou Mali G76 a jen dodejme, že tento čipset má být přímým konkurentem čipsetu Apple A12 Bionic, který je srdcem nejnovějších iPhonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.