Chystaný Huawei Mate 20 Pro patří mezi nejočekávanější modely do konce roku a podle všech zpráv půjde opravdu o extrémně našlapaný model, který ale určitě nebude patřit ani k těm zrovna levným. Už v minulých dnech a týdnech jsme měli možnost vidět celou řadu obrázků a renderů spojovaných s tímto telefonem, ale nikdy nešlo o nic oficiálního a zcela věrohodného. Dnes se však na světlo díky serveru Slashleaks dostaly rendery od výrobce obalů na telefony Huawei a my tak máme možnost konečně telefonu pohlédnout do tváře.

Obrázky plně potvrzují předešlé spekulace a je tak jasné, že se Huawei Mate 20 Pro nevydá cestou zmenšování nebo úplného zrušení vykousnutí displeje  a naopak po vzoru designu iPhonů nabídne velmi masivní a široké vykousnutí. Je diskutabilní, zda toto velmi široké vykousnutí má i nějaké reálné vysvětlení mimo designového výstřelku, protože na selfie kamerku, senzory a sluchátko reproduktoru opravdu tolik prostoru nepotřebujete. Spekuluje se ale samozřejmě i o pokročilém speciálním senzoru na 3D rozpoznání obličeje, který by také mohl nějaké to místo uzmout. Spodní „brada“ telefonu je také poněkud výraznější a boky budou zaobleny, jak se ostatně spekulovalo v souvislosti se dvojitě zakřiveným OLED displejem.

Zadní straně pak dominuje výrazný čtverec zadního fotoaparátu, kde je poskládána trojice foto senzorů a LED blesk. Mate 20 Pro také bude určitě podporovat velmi rychlé 15W bezdrátové nabíjení a spolu s ním bude představena i nová Huawei bezdrátová nabíječka. Oficiálního představené této nové vlajkové lodi se super výkonným procesorem Kirin 980 se dočkáme už 16. října v Londýně a Huawei Mate 20 Pro bude určitě dalším kouskem útočícím na samotný mobilní Olymp.