Snapdragon 845 od Qualcommu se až do nedávna vyhříval na výsluní jako (skoro) vyrovnaný soupeř v závodu mobilní procesorů s Apple A11, ale to už evidentně několik dní neplatí. Nové modely iPhone XS a iPhone XS Max totiž přinesly nové bionické čipy Apple A12 a podle prvních testů se jedná opravdu o výkonnostní monstrum. V multi-core testu Geekbench dosáhl iPhone XS Max plných 11515 bodů, přičemž iPhone XS skóroval jen o něco málo níže s 10357 body.

Výkonnostní náskok před Snapdragonem 845 se tak v multi-core testech ještě výrazně navýšil a jak vidíte z tabulky níže, tak už je poměrně značný. Nejblíže se zatím z telefonů vybavených SD845 dostává OnePlus 6, ale i tak je výkonnostní mezera masivní. A kolegové z Tomsguide provedli i testy rychlosti editace videa, kde je náskok čipů od Apple ještě výraznější. Na druhou stranu nikde nejsou k vidění výsledky testu grafického výkonu, kde měl v minulosti Snapdragon 845 navrch, takže se rozhodně nejedná o celkový obrázek výkonu procesoru.

Navíc porovnáváme mezigenerační produkty, protože nový Apple A12 je vyráběn 7nm výrobním procesem oproti 10nm u SD845 a budeme tak muset počkat až na příští generaci, jak se předvede a za náskok Applu opět nějak dorovná. Zajímavé bude i srovnání s velmi brzy chystaným Kirinem 980 od Huawei, který má podle prvních testů velmi dobře našlápnuto na samotnou špici žebříčku. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.