Snapdragon 845 od Qualcommu se až do nedávna vyhříval na výsluní jako (skoro) vyrovnaný soupeř v závodu mobilní procesorů s Apple A11, ale to už evidentně několik dní neplatí. Nové modely iPhone XS a iPhone XS Max totiž přinesly nové bionické čipy Apple A12 a podle prvních testů se jedná opravdu o výkonnostní monstrum. V multi-core testu Geekbench dosáhl iPhone XS Max plných 11515 bodů, přičemž iPhone XS skóroval jen o něco málo níže s 10357 body.

Výkonnostní náskok před Snapdragonem 845 se tak v multi-core testech ještě výrazně navýšil a jak vidíte z tabulky níže, tak už je poměrně značný. Nejblíže se zatím z telefonů vybavených SD845 dostává OnePlus 6, ale i tak je výkonnostní mezera masivní. A kolegové z Tomsguide provedli i testy rychlosti editace videa, kde je náskok čipů od Apple ještě výraznější. Na druhou stranu nikde nejsou k vidění výsledky testu grafického výkonu, kde měl v minulosti Snapdragon 845 navrch, takže se rozhodně nejedná o celkový obrázek výkonu procesoru.

Navíc porovnáváme mezigenerační produkty, protože nový Apple A12 je vyráběn 7nm výrobním procesem oproti 10nm u SD845 a budeme tak muset počkat až na příští generaci, jak se předvede a za náskok Applu opět nějak dorovná. Zajímavé bude i srovnání s velmi brzy chystaným Kirinem 980 od Huawei, který má podle prvních testů velmi dobře našlápnuto na samotnou špici žebříčku. Uvidíme.