O chystaném modelu Honor Magic 2 jsme se poprvé doslechli na veletrhu IFA 2018 v Berlíně a od té doby tento kousek plní stránky technologických blogů, protože to vypadá na opravdu povedený počin. Podle všeho se totiž bude moci pochlubit například AMOLED displejem se zcela minimálními rámečky a vestavěnou čtečkou otisků prstů nebo vysouvacím zadním fotoaparátem. Dnešní střípek je pak další velmi zajímavou novinkou, protože evidentně nebude Honor Magic 2 strádat ani po stránce rychlo-nabíjení.

Na internetu se totiž objevil velmi podrobný snímek hlavice nabíječky k tomuto telefonu a dají se z něj vyčíst velmi zajímavé věci. Na vstupním výkonu je totiž deklarováno standardních 240V~50/60Hz, ale na výstupu se dostaneme k 5V/2A, 9V/2A a 10V/4A, což obnáší maximální výkon 40W. Drtivá většina současných vlajkových lodí se může momentálně chlubit maximálně 20W, takže jde o masivní krok vpřed.

Minulá generace Honor Magic sice také teoreticky podporovala 40W, ale jednalo se o 5V/8A, takže u nového Magic 2 bude výrazně snížen proud a zvýšeno napětí. Uvidíme, jak se vše odrazí na výsledném odpadním teplu při nabíjení, ale rychlosti budou určitě opravdu závratné.

I tak se nebude jednat o nejrychlejší kousek na trhu, protože jak známo, tak OPPO Find X s technologií VOOC podporuje až 50W a Huawei Mate 20 by měl být brzy představen také se 40W nabíjením. Budoucnost telefonních nabíječek je opravdu bleskurychlá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.