O chystaném modelu Honor Magic 2 jsme se poprvé doslechli na veletrhu IFA 2018 v Berlíně a od té doby tento kousek plní stránky technologických blogů, protože to vypadá na opravdu povedený počin. Podle všeho se totiž bude moci pochlubit například AMOLED displejem se zcela minimálními rámečky a vestavěnou čtečkou otisků prstů nebo vysouvacím zadním fotoaparátem. Dnešní střípek je pak další velmi zajímavou novinkou, protože evidentně nebude Honor Magic 2 strádat ani po stránce rychlo-nabíjení.

Na internetu se totiž objevil velmi podrobný snímek hlavice nabíječky k tomuto telefonu a dají se z něj vyčíst velmi zajímavé věci. Na vstupním výkonu je totiž deklarováno standardních 240V~50/60Hz, ale na výstupu se dostaneme k 5V/2A, 9V/2A a 10V/4A, což obnáší maximální výkon 40W. Drtivá většina současných vlajkových lodí se může momentálně chlubit maximálně 20W, takže jde o masivní krok vpřed.

Minulá generace Honor Magic sice také teoreticky podporovala 40W, ale jednalo se o 5V/8A, takže u nového Magic 2 bude výrazně snížen proud a zvýšeno napětí. Uvidíme, jak se vše odrazí na výsledném odpadním teplu při nabíjení, ale rychlosti budou určitě opravdu závratné.

I tak se nebude jednat o nejrychlejší kousek na trhu, protože jak známo, tak OPPO Find X s technologií VOOC podporuje až 50W a Huawei Mate 20 by měl být brzy představen také se 40W nabíjením. Budoucnost telefonních nabíječek je opravdu bleskurychlá.