Zatímco OnePlus pracuje na vývoji svých vlastních televizí, Xiaomi už má tuto cestu pěkně prošlapanou a na svém kontě hned několik televizorů, které si získaly slušnou popularitu. Společnost však nechce usnout na vavřínech a nechala si certifikovat tři televize s čipsety Amlogic.

Alespoň to tvrdí krátký status na Twitteru. Podle něj budou tyto tři nové televize nést názvy Mi 4 Pro, Mi 4A Pro a Mi 4C Pro a poběží na operačním systému z dílen Google, Android TV.

Podle twitterového uživatele @androidTV_rumor bude mít první z nich, tedy Mi 4 Pro, 4K displej, 2 GB RAM a procesor Amlogic T960X. Druhá, Mi 4A Pro, bude mít také 2 GB RAM, ale rozlišení obrazovky klesne na FullHD a použitým procesorem bude Amlogic T950X. Poslední z televizí, Mi 4C Pro, bude mít rozlišení nejnižší, konkrétně 720p, jen 1 GB RAM a čipset Amlogic T950X.

Procesory Amlogic zatím patří mezi naprosté novinky a jejich debut se zřejmě odehraje právě u Xiaomi televizí. Díky tomu nejsou známy přesné parametry těchto čipsetů. Proslýchá se také, že nové Xiaomi TV se budou prodávat na evropských trzích v Itálii, Francii a Španělsku.