Dnes se v čínském Xiaomi opravdu nešetřili a předvedli nám celou řádku nových modelů, některé pak opravdu stojí za to. O Xiaomi Mi 8 Lite ( nebo dle původního plánu Xiaomi Mi 8 Youth Edition) už byla řeč v našem prvním dnešním článku a pro mnohé se jednalo celkem o zklamání, i když cena je opět velmi dobrá. Nás náročnější by pak mohl plně uspokojit druhý nový model Xiaomi Mi 8 Screen Fingeprint Version (některé zdroje uvádí i Mi 8 Pro), který je jakýmsi hybridem mezi standardní verzí a nejvybavenější a nejdražší Explorer’s Edition.

V podstatě bychom s představováním tohoto kousku mohli být hotovi velmi rychle, protože na první pohled se jedná „pouze“ o normální Mi 8 s přidanou čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji. Z původního Mi 8 si také zachovává infračervené rozpoznání obličeje a 3D strukturovaná technologie tak zůstává výsadou pouze Explorer’s Edition. Na druhou stranu byla údajně čtečka otisků v displeji vylepšena a rychlost by oproti EE měla vzrůst o 29 % a úspěšnost odemknutí o 8.8 %. Každé zlepšení dobré.

Jako odpověď na konkurenční GPU Turbo technologii od Huawei jsme se také od Xiaomi dočkali oznámení pokročilé spolupráce s firmou Epic Games a tedy optimalizaci jejich Unreal Engine her, takže by mělo dojít k vylepšení výkonu srovnatelném právě s GPU Turbo. Údajně bychom se i u těch nejnáročnějších her měli dostat na 39+ fps.

Jinak zůstalo vše při starém, tedy 6,21-palcový AMOLED vykousnutý FullHD+ Samsung displej, procesor Snapdragon 845, 6 GB nebo 8 GB RAM a jednotná dávka 128 GB vnitřní paměti. Na svém místě zůstal i duální 12 Mpix + 12 Mpix fotoaparát a OIS a AI zoomem, 20 Mpix selfie kamerka a vlastně i všechno ostatní, včetně 3400 mAh baterie, takže jde vlastně o upgrade v porovnání s EE. Nová edice bude k mání v barvách Twilight Gold, Meteorite Black a také s průhlednými zády popularizovanými Explorer’s edition.

Nu a cena ? Velmi přívětivá, základní 6 GB +128 GB verze Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition bude stát jen 3199 juanů (tedy asi 467 dolarů), za 8 GB + 128 GB si pak připlatíte na 3599 juanů (asi 525 dolarů). Do prodeje by se pak nové varianty Mi 8 měly dostat už 21. září. Evidentně se tak jedná bez debat o jednu z nejlepších voleb na trhu a jsem osobně velmi zvědav jak se pochlapí One Plus s chystaným 6T, protože dnes odhalená nová verze Xiaomi Mi 8 mu velmi silně loví v revíru s cedulí „flagship killer“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.