Ohodnoťte článek

Razer chystá akci na 10. října/októbra a podle všeho bychom se měli dočkat druhé generace jejich herního telefonu Razer Phone 2. Přestože se očekává, a podle výsledků syntetických testů to i vypadá, že jako procesor bude použit Snapdragon 845, dostala se k nám zpráva, že to nemusí být pravda.

Ano, spekulovalo se kdysi i o tom, že i u druhého Razeru bude zachován čipset Snapdragon 835, ale nikdo tomu příliš nevěřil. Ovšem pánové z XDA Developers objevili výpis parametrů na Google Play Console, kde je Razer Phone 2 certifikován.

Podle tohoto výpisu má telefon kódové označení Aura, běží na operačním systému Android 8.1 Oreo a procesorem je Snapdragon 835, který doplňuje 8 GB RAM a GPU Adreno 540. I displej by měl mít stejné rozlišení jako u loňského modelu, tedy 2560×1440 pixelů. Výpis také ukazuje, že telefon má nainstalovanou aplikaci „Chorma“ pro LED efekty.

Je tedy zřejmé, že některé parametry chystaného Razeru zůstávají stejné, jiné se mírně změnily. Ovšem XDA vývojáři pátrali dál a snažili se u kompetentních zdrojů ověřit, zda je tento výpis regulérní.

Navíc nebývá zvykem, aby výpis byl zveřejněn tak brzo před vydáním telefonu. Podle toho, co se jim podařilo zjistit, informace nemusí být zcela přesné. Je tedy možné, že se nakonec ještě nějaké změny parametrů dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.