Ohodnoťte článek

Za první pololetí letošního roku jsme se z dílny HMD Global dočkali už dvojice telefonů patřících do řady Nokia X, ale tím by nášup zdaleka neměl končit. Dnes se v hlubinách internetu vylouply první údajné snímky chystaného modelu Nokia X7, takže bychom konečně měli mít základní představu o designu tohoto telefonu.

Snímky pochází ze sociální sítě Weibo a zachycují celý přední panel telefonu. Je z nich tedy jasné, že Nokia X7 by neměla mít dnes tak populární vykousnutí displeje v žádné variantě a displej je hezky symetrický 18:9 kousek s úzkými bočními rámečky. Přední selfie kamerka a senzory jsou klasický vycentrované na horní liště, takže opravdu velmi konzervativní vzhled.

Vše tak odpovídá dříve zveřejněným snímkům ze serveru Slashleaks. Telefon by tak měl být vybaven 6,9-palcovým LCD displejem s FullHD+ rozlišením, procesorem Snapdragon 710 nebo výkonným 18W rychlo-nabíjením. Podle původních odhadů měla být Nokia X7 představena spolu s výstřední Nokií X9 s pěticí fotoaparátů, takže uvidíme co s datem vydání udělá posun X9 až na začátek příštího roku na veletrh MWC 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.