Už poměrně dlouho se mluví o tom, že HMD Global chystá telefon Nokia 9, který by se měl stát vlajkovou lodí pro letošní rok. Všichni fanoušci této značky jsou natěšeni, obzvláště pak po té, co jsme měli možnost vidět prototyp Nokia 9 s hvězdicovým modulem zadního fotoaparátu.

Proslýchalo se také, že použitým procesorem bude Snapdragon 845 a celkově půjde o velmi povedený telefon. Ovšem termín, kdy měl být přístroj oficiálně uveden se neustále posouvalo a špatnou zprávou je, že se Nokia 9 letos prostě nedočkáme.

Zdá se, že se tak trochu opakuje historie s uvedením Nokia 8 Sirocco, který měl být top telefonem pro rok 2017 a jeho vydání bylo plánováno na září/september 2017. Krátce před tím se HMD nechala slyšet, že přístroj ještě není zcela připraven a jeho uvedení posunula. A tak se stalo, že Sirocco by prezentován až na letošním MWC.

I v případě Nokia 9 prý není ještě zcela precizně dotažen hvězdicový fotoaparát, takže podle některých zdrojů můžeme, stejně jako u Sirocco, očekávat jeho uvedení až v únoru/februári na MWC. Ovšem ani tento termín zatím není oficiálně potvrzen.